Μάντης - Καγιαλής στη 2η Θέση στο Rolex Miami OCR

3η μέρα αγώνων στο Μαΐάμι και τα πληρώματα μας πάνε από το καλό στο καλύτερο.
Την καλύτερη επίδοση εχτές είχαν οι Μάντης - Καγιαλής (GRE 1) που με σταθερά καλά πλασαρίσματ
α ([35/OCS], 14, 1, 3, 3, 6) ανέβηκαν στην δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης με 27 βαθμούς, μόνο 4 βαθμούς πίσω από τους πρώτους Asher - Willis (GBR 828).
Το δεύτερο ελληνικό πλήρωμα στα 470 οι Καμπουρίδης - Ωρολογάς (GRE 165) βρίσκεται στην 14η θέση της γενικής και πολύ κοντά στην πρώτη δεκάδα με 57 βαθμούς (18, 5, 8, [35/BFD], 15, 11).
Τέλος στα 49er οι Δήμου - Πατενιώτης (GRE 1016) βρίσκονται στην 18η θέση με 124 βαθμούς (21, 20, 18, 11, 5, 20, 16, [22], 13).
Top three by class:
49er, 36 boats) - 9 races
1. Manu Dyen/Stephane Christidis, FRA, 35
2. Nico LM Delle Karth/Nikolaus Leopold Resch, AUT, 46
3. Will Phillips/ Sam Phillips, AUS, 50
Laser Radial, 57 boats - 5 races
1. Paige Railey, USA, 9
2. Alison Young, GBR, 23
3. Cecilia Carranza Saroli, ARG, 25
Laser, 104 boats-6 races
1. Bruno Fontes, BRA, 15
2. Nick Thompson, GBR, 22
3. Andreas Geritzer, AUT, 22
Elliott 6m, 24 boats
1. Lucy Macgregor, GBR, 3
2T. Sally Barkow, Nashotah, Wis.,USA, 2
2T. Anna Tunnicliffe, Plantation, Fl., USA, 2
4T. Claire Leroy, FRA, 1
4T. Nicky Souter, AUS, 1
Finn, 37 boats - 5 races
1. Edward Wright, GBR, 8
2. Giles Scott, GBR, 9
3. Zach Railey, Clearwater, Fl., USA, 13
470 Men, 34 boats - 6 races
1. Nic Asher/Elliot Willis, GBR, 23
2. Panagiotis Mantis/Pavlos Kagialis, GRE, 27
3. Gideon Kliger/Eran Sela, ISR, 31
470 Women, 26 boats - 6 races
1. Amanda Clark/Sarah Chin, USA, 13
2. Camille Lecointre/Mathilde Geron, FRA, 14
3. Ingrid Petitjean/Nadege Douroux, FRA, 20
Star, 26 boats - 6 races
1. Andy Horton/James Lyne, USA, 11
2. Eivind Melleby/Petter Morland Pederson, NOR, 16
3. Andrew Macdonald/Austin Sperry, USA, 28
RS:X Men, 37 boats - 4 races
1. Dorian Rijsselberghe, NED, 11
2. Ivan Pastor, ESP, 16
3. Kevin Stittle, CAN, 24
RS:X Women, 25 boats - 4 races
1. Marina Alabau, ESP, 10
2. Charline Picon, FRA, 12
3. Laura Linares, ITA, 13
2.4mR, 28 boats - 5 races
1. John Ruf, Pewaukee, Wis.,USA, 8
2. Thierry Schmitter, NED, 9
3. Paul Tingley, CAN, 13
Sonar, 9 boats - 5 races
1. Aleksander Wang-Hansen/Per Eugen Kristiansen/Marie Solberg, NOR, 6
2. Bruno Jourdren/Eric Flageul/Nicolas Vimont-Vicary, FRA, 8
3. John Robertson/Hannah Stodel/Steve Thomas, GBR, 10
SKUD-18, 7 boats- 5 races
1. Scott Whitman/Julia Dorsett, USA, 4
2. Alexandra Rickham/Niki Birrell, GBR, 10
3. John McRoberts/Brenda Hopkin, CAN, 10
Full results for all classes at http://rmocr.ussailing.org/Results.htm

Μάντης - Καγιαλής στη 2η Θέση στο Rolex Miami OCR Μάντης - Καγιαλής στη 2η Θέση στο Rolex Miami OCR Reviewed by Panos Douros on Thursday, January 28, 2010 Rating: 5

No comments:

istioselida.com. Powered by Blogger.