3η Ημέρα Διεξαγωγής του Athens Eurolymp Week 2010

Σήμερα Σάββατο 13 Μαρτίου οι αγώνες διεξήχθησαν με πολύ light συνθήκες γεγονός που δυσκόλεψε τους Race Officers να δώσουν εκκινήσεις στις κατηγορίες τους παρόλα αυτά κατάφεραν να πραγματοποιήσουν ιστιοδρομίες.

Αναλυτικά οι αγώνες εξελίχθηκαν ανά στίβο ως εξής:
Στον στίβο Α όπου αγωνίζονται οι κατηγορίες STAR & FINN, διεξήχθη 1 ιστιοδρομία ανά κατηγορία με άνεμο έντασης μέσω όρο 4 μίλια και διεύθυνση 235ο.

Μέχρι στιγμής σε σύνολο 7 ιστιοδρομιών στην κατηγορία FINN προηγούνται:
  1. Μιτάκης Ιωάννης
  2. Muslubas Akif (Τουρκία)
  3. Δραγούτσης Αλέξανδρος
Στην κατηγορία STAR σε σύνολο 5 ιστιοδρομιών προηγούνται οι:
  1. Παπαθανασίου Αιμίλιος – Παπαστεφάνου Παχώμιος
  2. Τσουλφάς Θεόδωρος – Γεωργάς Ιωάννης
  3. Δρίτσας Σταύρος – Στυλιανός Γιώργος
Στον στίβο Β όπου αγωνίζονται οι κατηγορίες 49er & RS:X διεξήχθησαν από 2 ιστιοδρομίες αντίστοιχα με άνεμο έντασης 4 – 6 μίλια και διεύθυνση 230ο – 260ο.

Μέχρι στιγμής σε σύνολο 8 ιστιοδρομιών στα 49er προηγούνται οι:
  1. Δήμου Διονύσης – Πατενιώτης Μιχάλης
  2. Σωτηρίου Στέλιος – Παναγιωτίδης Αλφόνσο
  3. Νούτσος Στέλιος – Μπενάκης Δημήτρης
Μέχρι στιγμής σε σύνολο 6 ιστιοδρομιών στα RS:X ανδρών προηγούνται:
  1. Κοκκαλάνης Βύρων
  2. Καριόλου Ανδρέας (Κύπρος)
  3. Φράγκος Γιώργος
Στα RS:X γυναικών σε σύνολο 6 ιστιοδρομιών προηγούνται:
  1. Σκαρλάτου Αγγελική
  2. Αντωνάτου Χαραλαμπία
  3. Φράι Αθηνά – Αντωνία
Στον στίβο D όπου αγωνίζονται οι κατηγορίες 470 ανδρών/γυναικών και Laser Rdl & Laser Std, διεξήχθησαν από μια ιστιοδρομία στα 470 ανδρών/γυναικών και στα Laser Radial και 2 ιστιοδρομίες στα Laser Standard με άνεμο έντασης 5 – 6 μίλια και διεύθυνση 230ο.

Μέχρι στιγμής σε σύνολο 6 ιστιοδρομιών στα 470 ανδρών προηγούνται οι:
  1. Sime Fantela – Marenic Igor (CRO)
  2. Μάντης Παναγιώτης – Καγιαλής Παύλος
  3. Βασιλάς Γιώργος – Παπαδόπουλος Ανδρέας
Στα 470 γυναικών προηγούνται οι:
  1. Enia Nincevic – Romana Zupan (CRO)
  2. Κραβαριώτη Βιργινία – Τσιγαρίδη Όλγα
  3. Δανέζη Αλτάνη – Στρατηγίου Αλίνα
Στα Laser Rdl σε σύνολο 6 ιστιοδρομιών προηγούνται οι:
  1. Βλάχου Μαρία
  2. Donertas Cagla (TUR)
  3. Αγραφιώτη Άννα
Στα Laser Std σε σύνολο 7 ιστιοδρομιών προηγούνται οι:
  1. Χειμώνας Βαγγέλης
  2. Bilgen Onur (TUR)
  3. Μιχαήλ Άρης
Στον στίβο Ε όπου αγωνίζονται τα 2.4mR διεξήχθησαν 3 ιστιοδρομίες με άνεμο έντασης από 6 μίλια και διεύθυνση 210ο – 230ο.
Mέχρι στιγμής σε σύνολο 9 ιστιοδρομιών προηγούνται:
  1. Anoni Carlo (ITA)
  2. Δεληκούρας Γιώργος
  3. Ciavatta Niko (ITA)
Στον στίβο C όπου αγωνίζονται τα Match Race ολοκληρώθηκε η 2η φάση για τα πρώτα πληρώματα με πολύ Light συνθήκες, αναγκάζοντας την επιτροπή να εξαντλήσει όλα τα χρονικά περιθώρια. Τα πληρώματα ήταν εξαιρετικά ισοδύναμα γεγονός που οδήγησε σε πολλές ισοβαθμίες, τις οποίες έπρεπε να λύσει η Επιτροπή.
Τα 6 πρώτα πληρώματα είναι:
  1. Bekatorou Sofia (GRE)
  2. Mulder Mandy (NED)
  3. Dekleva Vesna Paoli (SLO)
  4. Groenveld Renee (NED)
  5. Ulrikkelholm Camilla (DEN)
  6. Skudina Ekaterina (RUS)

3η Ημέρα Διεξαγωγής του Athens Eurolymp Week 2010 3η Ημέρα Διεξαγωγής του Athens Eurolymp Week 2010 Reviewed by Panos Douros on Sunday, March 14, 2010 Rating: 5

No comments:

istioselida.com. Powered by Blogger.