Final Results Delta Lloyd Regatta

Στο Medemblik η τελευταία μέρα των αγώνων ήταν εντυπωσιακή, με ανέμους να φτάνουν τους 20 κόμβους οι αγώνες των μεταλλίων προσέφεραν θέαμα και αγωνία.
Η Ελληνική ομάδα με εξαίρεση την Σοφία Μπεκατώρου και το πλήρωμα της παρουσίασε μέτρια εμφάνιση.
Photo : © Thom Touw
Στο 470 Ανδρών οι Μάντης - Καγιαλής, κατατάχθηκαν 17οι με 128 βαθμούς.
Στο 470 Γυναικών οι Κυρανάκου - Παπαδόπουλου κατατάχθηκαν 19ες με 188 βαθμούς, και οι Κραβαριώτη - Τσιαγαρίδη 34ες με 280 βαθμούς.
Στα RS:X Ανδρών ο Φράγκος Γιώργος κατέλαβε την 40η θέση με 203 βαθμούς.
Τέλος στο match race γυναικών οι Μπεκατώρου - Μαντζαράκη - Οικονομοπούλου έκαναν πολύ καλή εμφάνιση και κατέλαβαν την τέταρτη θέση ανάμεσα σε 24 πληρώματα.
Photo : © Sander van der Borch
Τελική Κατάταξη ανά Κατηγορία:
2.4m (18 boats)
1. Damien Seguin, FRA, 23 points
2. Thierry Schmitter, NED, 25
3. Helena Lucas, GBR, 32
470 Men (81 boats)
1. Nic Asher / Eliot Willis, GBR, 66
2. Mathew Belcher / Malcolm Page, AUS, 71
3. Sime Fantela / Igor Marenic, CRO, 80
470 Women (46 boats)
1. Guilia Conti / GIovanna Micol, ITA, 58
2. Lisa Westerhof / Lobke Berkhout, NED, 69

3. Ingrid Petitjean / Nadege Douroux, FRA, 79
Photo : © Sander van der Borch
49er
1. Nathan Outteridge / Iain Jensen, AUS, 79
2. Peter Burling / Blair Tuke, NZL, 82
3. Nico Luca Ma Delle Karth / Nikolaus Leopold Resch, AUT, 91
Finn
1. Ivan Kljakovic Gaspic, CRO, 26
2. Rafael Trujillo, ESP, 33
3. Marin Misura, CRO, 37
Laser 1. Tom Slingsby, AUS, 45
2. Matias Del Solar, CHI, 70
3. Javier Hernandez, ESP, 73
Laser Radial 1. Marit Bouwmeester, NED, 28
2. Evi Van Acker, BEL, 43
3. Veronika Fenclova, CZE, 47
RS:X Men 1. Przemek Miarczynski, POL, 15
2. Nick Dempsey, GBR, 34
3. Nimrod Mashiah, ISR, 35
RS:X Women 1. Blanca Manchon, ESP, 42
2. Zofia Klepacka, POL, 56
3. Bryony Shaw, GBR, 59
Star 1. Elvind Melleby / Petter Morland Pedersen, NOR, 18
2. Mate Arapov / Ante Sitic, CRO, 30
3. Andy Horton / James Lyne, USA, 34
Elliot 6m Match
Race (24 boats)
1. Anne-Claire / Le Berre Alice / Ponsar Myrtille Ponge, FRA
2. Lucy Macgregor / Nicky Muller / Martin Ally, GBR
3. Támara Echegoyen / Sofía Toro / Ángela Pumariega, ESP
www.deltalloydregatta.org
Final Results Delta Lloyd Regatta Final Results Delta Lloyd Regatta Reviewed by Panos Douros on Tuesday, June 01, 2010 Rating: 5

No comments:

istioselida.com. Powered by Blogger.