5οι οι Μάντης - Καγιαλής και 8ος ο Κοκκαλάνης την 4η μέρα στο Weymouth

Byron Kokkalanis, Scandia Sail for Gold 2011,
Copyright onEdition 2011©
 4η μέρα στο Weymouth και μπορεί ο αέρας να ήταν σήμερα λιγότερο δυνατός από εχτές οι μάχες όμως δυνάμωσαν.
Οι μεγαλύτεροι στόλοι μοιράστηκαν σε χρυσούς και αργυρούς για τις δυο μέρες των τελικών πριν την αποφασιστική μέρα των medal races το Σάββατο.
Στα 470 των ανδρών οι χθεσινοί προπορευόμενοι Mathew Belcher και Malcolm Page (AUS) άλλαξαν θέση με τους τρίτους από την χθεσινή μέρα Pierre Leboucher και Vincent Garos (FRA) ενώ οι χθεσινοί δεύτεροι Anton Dahlberg και Sebastian Ostling (SWE) παρέμειναν και σήμερα στη θέση τους.

Οι Μάντης - Καγιαλής συνεχίζοντας την καλή εμφάνιση είναι στην 5η θέση πίσω από τους Ισραηλινούς Klinger - Sela. Σήμερα το πλήρωμα μας έκανε μια μέτρια κούρσα 13, όπου και πέταξε, και μια καλή στην 7η θέση, αυτό ήταν αρκετό να τους φέρει στην 5η θέση της γενικής με 45 βαθμούς σε 8 συνολικά ιστιοδρομίες, όπως δείχνουν τα πράγματα προς το παρόν έχουν για μια ακόμα φορά διασφαλίσει τη θέση τους στο medal race. 
Το άλλο ελληνικό πλήρωμα της κλάσης οι Καμπουρίδης - Παπαδόπουλος έκαναν σήμερα στην πρώτη ιστιοδρομία της ημέρας μια κακή κούρσα τερματίζοντας 37οι, όπου και πέταξαν, και στην δεύτερη κούρσα της ημέρας είχαν εξαιρετική εμφάνιση και τερμάτισαν 3οι. Μετά από 8 ιστιοδρομίες λοιπόν είναι στην 14η θέση με 65 βαθμούς αρκετά κοντά στην πρώτη δεκάδα που θα αγωνιστεί το Σάββατο στο medal race, οπότε όλα εξαρτιόνται από την εμφάνιση της Παρασκευής για να τα καταφέρουν να μπουν στην δεκάδα.

Στα RS:X ο Βύρωνας Κοκκαλάνης είναι και αυτός μέσα στην πρώτη δεκάδα, βρίσκεται στην 8η θέση της γενικής με 37 βαθμούς σε 8 ιστιοδρομίες.
Στην ίδια κατηγορία ο Στέφανος Λεονέττη είναι και αυτός στον χρυσό στόλο και συγκεκριμένα στην 27η θέση με 114 βαθμούς.
Στα RS:X γυναικών η Αγγελική Σκαρλάτου αγωνίστηκε σήμερα στον αργυρό στόλο και με μια 2η και μια 1η θέση είναι στην 2η θέση του αργυρού στόλου.

Provisional Results Day 4: Thursday 9th June
49er After 10 Races

1. AUS 2- OUTTERIDGE Nathan / JENSEN Iain (34pts)
2. GBR 8- PINK John / PEACOCK Richard (44pts)
3. FRA 4- CHRISTIDIS Stephane / HANSEN Peter (47pts)


470 WOMEN After 8 Races1. NZL 75- ALEH Jo / POWRIE Olivia (33pts)
2. GBR 847- MILLS Hannah / CLARK Saskia (43pts)
2. ISR 311- COHEN Gill / BOUSKILA Vered (49pts)


470 MEN After 8 Races1. FRA 44- PIERRE Leboucher / VINCENT Garos (26pts)
2. SWE 346- DAHLBERG Anton / OSTLING Sebastian (30pts)
3. AUS 11- BELCHER Matthews / PAGE Malcolm (35pts)


FINN After 8 races1. GBR 3- AINSLIE Ben (16pts)
2. GBR 41- SCOTT Giles (29pts)
3. CRO 524- KLJAKOVIC GASPIC Ivan (30pts)


LASER After 8 Races1.. AUS 197541- SLINGSBY Tom (18pts)
2. NZL 199218- MURDOCH Andrew (24pts)
3.. NED 192625- VAN SCHAARDENBURG Rutger (33pts)


LASER RADIAL After 8 Races1. BEL 197514 VAN ACKER Evi (20pts)
2. NED 200444- BOUWMEESTER Marit (21pts)
3. IRL 199417- MURPHY Annalise (23pts)


STAR After 8 Races1. BRA 8255- SCHEIDT Robert / PRADA Bruno (21pts)
2. SWE 8450- LOOF Fredrik / SALMINEN Max (21pts)
3. POL 8417- KUSZNIEREWICZ Mateusz / ZYCKI Dominik (35pts)


SKUD 18 After 6 Races1. AUS 47- FITZGIBBON Daniel / TESCH Liesl (6pts)
2. GBR 45- RICKMAN Alexandra / BIRRELL Niki (10pts)
3. AUS 52- DUNROSS Jamie / COX Rachael (15pts)


SONAR After 8 Races1. GBR 748- ROBERTSON John / STODEL Hannah / THOMAS Steve (15pts)
2. NED 688- HESSELS Udo / VAN VEEN Marcel/ ROSSEB Mischa (19pts)
3. FRA 840- JOURDREN Bruno / FLAGEUL Eric (19pts)


2.4mR After 7 Races1. FRA 13- SEGUIN Damien (15pts)
2. NED 12- SCHMITTER Thierry (18pts)
3. CAN 99- TINGLEY Paul (19pts)


RS:X MEN After 8 Races1. NZL 151- TOBIN JP (17pts)
2. NED 8- VAN RIJSSELBERGE Dorian (20pts)
3. GBR 1- DEMPSEY Nick (20pts)


RS:X WOMEN After 8 Races 1. ESP 5- ALBAU Marina (16pts)
2. ISR 111- KORZITS Lee (20pts)
3. POL 8- KLEPACKA Zofia (29pts)


MATCH RACINGGold Group Round Robin
USABarkow / Kratizig-Burnham / O’Reilly 5-0
AUS Souter / Curtis / Price 3-2
USA Tunnicliffe / Vandemoer / Capozzi 3-2
GBR Macgregor / Lush / Macgregor 2-3
NED Mulder / Bes / Witteveen 2-3
FRA Le Berre / Ponsar / Ponge 0-5
Repecharge Round Robin: The following two teams qualified for quarter finals
FRA Leroy / Bertrand / Riou 4-1
FIN Lehtinen / Kanerva / Wulff 4-1
5οι οι Μάντης - Καγιαλής και 8ος ο Κοκκαλάνης την 4η μέρα στο Weymouth 5οι οι Μάντης - Καγιαλής και 8ος ο Κοκκαλάνης την 4η μέρα στο Weymouth Reviewed by Panos Douros on Friday, June 10, 2011 Rating: 5

No comments:

istioselida.com. Powered by Blogger.