Στην Εθνική Ομάδα οι αθλητές του ΝΑΟΒ!

//Δελτίο Τύπου: ΝΑΟΒ//
Νέες επιτυχίες για τους μικρούς ιστιοπλόους του Ν.Α.Ο.Β.!
Στον τελικό αγώνα για τη συγκρότηση της Εθνικής Ομάδας Optimist, οι αθλητές Τέλης Αθανασόπουλος και Κωνσταντίνος Χουσιάδας συνεχίζοντας τις εξαιρετικές εμφανίσεις τους, κατέλαβαν την 2η και 4η θέση αντίστοιχα.
Ο Πανελλαδικός αγώνας διοργανώθηκε από τον Ν.Ο. Κατοίκων Βουλιαγμένης σε συνεργασία με την Ε.Ι.Ο. από τις 17–21/4/12. Έλαβαν μέρος οι 93 καλύτεροι ιστιοπλόοι της κατηγορίας Optimist απ’ όλη την επικράτεια.
Διεξήχθησαν 8 ιστιοδρομίες και παρ' όλες τις αντίξοες καιρικές συνθήκες οι δυο αθλητές του ΝΑΟΒ πραγματοποίησαν σημαντικές νίκες έτσι ώστε να πετύχουν την πρόκρισή τους στην Εθνική Ομάδα για το 2012.
Σημειώνεται ότι ο Κωνσταντίνος Χουσιάδας ήταν μέλος της Εθνικής Ομάδας και την προηγούμενη χρονιά και είχε εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Optimist της Νέας Ζηλανδίας.
Οι νίκες για τον ΝΑΟΒ δε σταματούν εδώ.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Laser 4.7 που διοργανώθηκε από τον ΝΟΠΦ από τις 17-21/4/12 και με τη συμμετοχή 80 παιδιών, η αθλήτρια του ΝΑΟΒ Άρτεμις Κωνσταντουράκη κατέκτησε την 3η θέση Νεανίδων.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις εντυπωσιακές τους επιτυχίες!
Στην Εθνική Ομάδα οι αθλητές του ΝΑΟΒ! Στην Εθνική Ομάδα οι αθλητές του ΝΑΟΒ! Reviewed by Panos Douros on Friday, April 27, 2012 Rating: 5