2ος ο Μαυρογιώργης στο Παγκόσμιο Laser RDL

Ο Χάρης Μαυρογιώργης είναι δεύτερος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Laser RDL στην μακρινή Αυστραλία, μετά από 5 κούρσες. 
Sailing from marina - Laser Youth Worlds 2012 - Alaine Neilson
Με 5 αγώνες να έχουν γίνει στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος είναι ο Νορβηγός Hermann Thomasgaard με 12 βαθμούς, και τον ακολουθεί με μόλις 2 βαθμούς διαφορά ο Έλληνας αθλητής στη 2η θέση με τον Αυστραλό Ben Walkemeyer επίσης με 14 βαθμούς να είναι 3ος. 
Αθλητές από 19 χώρες έχουν συγκεντρωθεί στο Brisbane, και αγωνίζονται σε μια ρεγκάτα που μέχρι τώρα έχει ασθενείς ως καθόλου ανέμους.
Παρόλα αυτά ο Έλληνας αθλητής κάνει πολύ καλή εμφάνιση και μάλιστα έκανε και δηλώσεις στο sail-world.com "Οι τελευταίες μέρες πήγαν καλά για εμένα. Οι ασθενείς άνεμοι εδώ ήταν μεγάλη έκπληξη, είχαμε προετοιμαστεί για περισσότερο αέρα, δεν το περιμέναμε." 

Results – Top twenty girls: 
Rank
Sail No
Name
ISAF ID
Nation
Age Group
Q1
Q2
Q3
Q4
Q5
Total
Nett
1st
202555
Kennedy Madison
AUSMK8
Australia
Under 19 Girls
(18)
9
2
1
1
31
13
2nd
192645
Jonker Maxime
NEDMJ5
Netherlands
Under 19 Girls
1
8
1
3
(16)
29
13
3rd
202353
Kaynar Pinar
TURPK1
Turkey
Under 19 Girls
(16)
2
11
8
2
39
23
4th
198164
Povall Georgina
GBRGP28
G. Britain
Under 19 Girls
7
(10)
6
9
5
37
27
5th
195725
Van Der Vaart Daphne
NEDDV11
Netherlands
Under 19 Girls
2
(32)
5
11
11
61
29
6th
196421
Bennett Milly
AUSMB45
Australia
Under 19 Girls
10
3
(18)
13
6
50
32
7th
192640
Philip Anna
AUSAP29
Australia
Under 17 Girls
(25)
4
12
10
8
59
34
8th
186661
Corston Charlotte
NZLCC1
New Zealand
Under 19 Girls
13
(16)
7
7
9
52
36
9th
196899
Van Rennes Natasha
AUSNV3
Australia
Under 19 Girls
(28)
7
14
4
12
65
37
10th
195537
Evans Louise
AUSLE4
Australia
Under 17 Girls
3
26
(27)
5
4
65
38
11th
198113
Beavis Elise
NZLEB3
New Zealand
Under 19 Girls
6
11
4
(20)
20
61
41
12th
199062
Murayama Hitomi
JPNHM12
Japan
Under 19 Girls
8
6
8
(19)
19
60
41
13th
192860
Barwinska Agata
POLAB11
Poland
Under 19 Girls
4
14
(22)
21
3
64
42
14th
199776
Streater Sarah
USASS152
USA
Under 19 Girls
15
1
20
(23)
10
69
46
15th
197275
Ng Sue Shen
SINSN2
Singapore
Under 19 Girls
9
15
9
16
(27)
76
49
16th
196911
Nightingale Alexandra
NZLAN2
New Zealand
Under 17 Girls
14
19
17
(28)
7
85
57
17th
189813
Baab Lindsey
USALB54
USA
Under 17 Girls
5
17
26
12
(30)
90
60
18th
197857
Theodora Ying Ning Ng
SINTN1
Singapore
Under 17 Girls
24
21
3
15
(29)
92
63
19th
202470
Cumpsty Ellie
GBREC28
G. Britain
Under 17 Girls
20
5
(36 DNF)
26
13
100
64
20th
202461
Pavey Rheanna
GBRRP69
G. Britain
Under 19 Girls
17
13
25
(27)
15
97
70

Results – Top twenty boys: 
Rank
Sail No    
Name
ISAF ID
Nation
Age Group
Q1
Q2
Q3
Q4
Q5
Total
Nett
1st
201111
Tomasgaard Hermann
NORHT2
Norway
Under 19 Boys
1
(10)
5
5
1
22
12
2nd
196393
Mavrogeorgis Harris
GREHM3
Greece
Under 19 Boys
2
(16)
6
1
5
30
14
3rd
202810
Walkemeyer Ben
AUSBW14
Australia
Under 19 Boys
4
4
(12)
4
2
26
14
4th
161912
Ozkaya Onur
TUROO8
Turkey
Under 19 Boys
12
1
1
2
(16)
32
16
5th
171513
Nikolaev Maxim
RUSMN2
Russia
Under 17 Boys
8
6
3
(20)
1
38
18
6th
196881
Mckenzie Andrew
NZLAM21
New Zealand
Under 19 Boys
5
8
2
(10)
3
28
18
7th
198358
Kiss Mitchell
USAMK45
USA
Under 19 Boys
7
3
4
(11)
5
30
19
8th
199225
Kempkers Matthew
NZLMK10
New Zealand
Under 19 Boys
8
10
(22)
1
2
43
21
9th
175595
Perdomo Juan Carlos
PURJP3
Under 19 Boys
(19)
4
5
9
3
40
21
10th
195718
Van Aanholt Just
AHOJV1
Antilles
Under 19 Boys
4
2
(27)
6
10
49
22
11th
185806
Pepper Mahia
NZLMP9
New Zealand
Under 19 Boys
(19)
3
3
8
9
42
23
12th
201424
Lagneux Benoit
SUILB4
Switzerland
Under 17 Boys
2
5
(16)
3
16
42
26
13th
199104
Smith Daniel
AUSDS33
Australia
Under 19 Boys
3
7
10
(14)
6
40
26
14th
186152
Bos Duko
NEDDB9
Netherlands
Under 19 Boys
(18)
11
1
7
12
49
31
15th
195724
Spelde Rick
NEDRS12
Netherlands
Under 19 Boys
3
2
(36 DNF)
23
8
72
36
16th
201985
Rodopman Alp
TURAR1
Turkey
Under 19 Boys
6
(18)
4
15
12
55
37
17th
202647
Spearman Mark
AUSMS40
Australia
Under 19 Boys
11
(17)
11
8
7
54
37
18th
168060
Kalafarski Sebastian
POLSK5
Poland
Under 17 Boys
20
1
(28)
6
11
66
38
19th
199109
Connor Nicholas
AUSNC12
Australia
Under 17 Boys
(15)
12
6
13
8
54
39
20th
185041
Elstrodt Alexander
BRAAE6
Brazil
Under 19 Boys
1
13
22
(27)
6
69
42
2ος ο Μαυρογιώργης στο Παγκόσμιο Laser RDL 2ος ο Μαυρογιώργης στο Παγκόσμιο Laser RDL Reviewed by Panos Douros on Tuesday, July 03, 2012 Rating: 5

No comments:

istioselida.com. Powered by Blogger.