Καλή αρχή για την Ομάδα Αταλάντη στο Argo Group Gold Cup

Εχτές πρώτη μέρα των αγώνων στο Argo Group Gold Cup και οι εκπλήξεις ήρθαν από τους τοπικούς συμμετέχοντες που έκαναν μια δυνατή αρχή. 
© Photo by Rick Tomlinson / AWMRT
Οι Blythe Walker και ο νεαρός  Lance Fraser αντιμετώπισαν τα μεγαλύτερα ονόματα του match race και με τη βοήθεια του κοινού τελείωσαν την μέρα 1ος και 2ος αντίστοιχα. 
Φαίνεται ο ασθενής αέρας και η γνώση του μέρους έχει βοηθήσει πολύ τα δυο πληρώματα από τις Βερμούδες. 
Ο Σουηδός Johnie Berntsson, που είναι και ένας από τους σκίπερς του WMRT, έχει επίσης ισχυρή υποστήριξη στο νησί μιας και έχει αγωνιστεί πολλές φορές στις Βερμούδες και κατάφερε να τελειώσει την μέρα με 3 νίκες και καμία ήττα. 
Ο Staffan Lindberg (FIN) επίσης τα κατάφερε περίφημα και έμεινε αήττητος κερδίζοντας μάλιστα και τον περσινό νικητή του WMRT τον Ian Williams (GBR) GAC Pindar, που τέλειωσε τη μέρα του με 3-1 νίκες. 
© Photo by Rick Tomlinson / AWMRT
Ο Στρατής Ανδρεάδης και η ομάδα Αταλάντη αγωνίστηκε εχτές σε τρεις μονομαχίες χάνοντας τις 2 και κερδίζοντας 1. Προς το παρόν είναι στην 6η θέση του 1ου γκρουπ και τα σημερινά flights θα είναι ιδιαίτερα κρίσιμα για την πορεία τους τις επόμενες μέρες. 
Τα δεύτερα προκριματικά του Argo Group Gold Cup συνεχίζονται σήμερα στις 09:00 τοπική ώρα (GMT-3) και θα υπάρχουν ζωντανές ανταποκρίσεις στο Twitter: www.twitter.com/wmrt και από την Παρασκευή 5 Οκτώβρη θα υπάρχει και ζωντανή τηλεοπτική κάλυψη των αγώνων στο www.wmrt.com/live

Argo Group Gold Cup – Qualifying standings after session one:
© Photo by Rick Tomlinson / AWMRT
Group 1
Taylor Canfield (ISV) 3-0
Staffan Lindberg (FIN) 3-0
Blythe Walker (BER) 3-1
Ian Williams (GBR) 3-1
David Chapman (AUS) 2-1
Stratis Andreadis (GRE) 1-2
William Tiller (NZL) 1-2
Marek Stanczyk (POL) 0-3
Magnus Sandberg (SWE) 0-3
Peter Wickwire (CAN) 0-3
© Photo by Rick Tomlinson / AWMRT
Group 2
Johnie Berntsson (SWE) 3-0
Lance Fraser (BER) 3-1
Bjorn Hansen (SWE) 3-1
Eric Monnin (SUI) 2-1
Adam Minoprio (NZL) 2-1
Sally Barkow (USA) 1-2
Henrique Haddad (BRA) 1-2
Nicolai Sehested (DEN) 1-2
Sergy Musikkin (RUS) 0-3
Jurjen Feitsma (NED) 0-3

Full team list is available at:
Καλή αρχή για την Ομάδα Αταλάντη στο Argo Group Gold Cup Καλή αρχή για την Ομάδα Αταλάντη στο Argo Group Gold Cup Reviewed by Panos Douros on Wednesday, October 03, 2012 Rating: 5

No comments:

istioselida.com. Powered by Blogger.